Almanca Tercüme Hizmeti

german-flag

Almanca genel anlamıyla zor bir dil olarak bilinir. Almanca, Hint Avrupa dil ailesinin germen koluna mensuptur. Dünyada en çok konuşulan diller arasında yerini bulan Almanca Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biridir. Yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu Almanca dünyada önemli bir role sahiptir.38 ülkede konuşulan Almanca özellikle İsviçre, Belçika, Avusturya ve Almanya’da konuşulmaktadır.

Almanca-Türkçe, Türkçe- Almanca’nın yanı sıra İngilizce-Almanca, Almanca-Arapça, Almanca-Rusça gibi çapraz dil tercüme hizmetlerini de uygun fiyatlara sunmaktayız.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Almanca olan Üniversitelerin Alman Dili ve Edebiyatı ya da Mütercim Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Almanca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Almanca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Almanca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz
Almanca Noter Onaylı Yeminli Tercüme

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Almanca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Almanca Hukuki Tercüme
Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir.Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük ,sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden Almanca yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Almanca Tıbbi Tercüme
Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Almanca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Almanca Teknik Tercüme
Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Almanca Web Sitesi Tercümesi
Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Almanca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Almanca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Almanca Ardıl Tercüme
Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Almanca Simultane Tercüme
Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.