Arapça Tercüme Hizmeti

arapca-flag

Akdil Çeviri Bürosu olarak ticari ilişkilerin yanı sıra göçmenlik başvuruları, eğitim gibi birçok alanda tercüme taleplerinize ihtiyaçlarınız doğrultusunda çözüm önerisi sunmaktayız.Arapça-Türkçe, Türkçe- Arapça’nın yanı sıra İngilizce-Arapça, Almanca-Arapça, Arapça-Rusça gibi çapraz dil tercüme hizmetlerini de uygun fiyatlara teklif hazırlıyoruz.

Arapça, en eski dillerden biri olmakla birlikte en çok aksana ve lehçeye sahip dildir. Bu bağlamda tercüme olacak belgenin verileceği ülkeye göre farklı özellikleri barındırıyor olacağından bu konuda dikkat ve titizlikle yapılmış bir tercüme gerekmektedir.

Bu kapsamda Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Arapça olan Üniversitelerin Arap Dili ve Edebiyatı ya da Mütercim Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Arapça tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Arapça Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Arapça Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz
Arapça Noter Onaylı Yeminli Tercüme 

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Arapça yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Arapça Hukuki Tercüme
Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Arapça adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Arapça Tıbbi Tercüme
Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Arapça tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Arapça Teknik Tercüme
Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Arapça Web Sitesi Tercümesi
Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Arapça diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Arapça Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Arapça Ardıl Tercüme
Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Arapça Simultane Tercüme
Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.