Arnavutça Tercüme Hizmeti

arnavutluk

Arnavutça, Hint-Avrupa dil ailesinin bir koluna mensuptur ve Arnavutluk’un resmi dilidir. Başta Arnavutluk olmak üzere 8 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Ayrıca 15 Ocak 2019’da Kuzey Makedonya’da Arnavutça resmi dil oldu. Ülkemiz ile Arnavutluk ilişkileri dostluk ve güven ortamında gelişerek devam etmektedir. Arnavutluk ile kültürel ve ticari ilişkiler gün geçtikçe artmaktadır.

Ülkemizden çok sayıda yatırımcı Arnavutluk’ta faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra eğitim ve turizm gibi birçok alanda da karşılıklı çalışmalar yer almaktadır. Arnavutça karışık olan bir dildir ve ülkemizde bu dili bilen sayısı oldukça azdır. Gerekli olan tüm işlemleriniz için Arnavutça tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.  Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Arnavutça olan Üniversitelerin Arnavut Dili ve Edebiyatı mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Arnavutça tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Arnavutça Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Arnavutça Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Arnavutça Noter Onaylı Yeminli Tercüme 

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Arnavutça yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Arnavutça Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Arnavutça Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Arnavutça tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Arnavutça Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Arnavutça Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Arnavutça diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Arnavutça Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Arnavutça Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Arnavutça Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.