Azerice Tercüme Hizmeti

azerbeycan-flag

Azerice, Türk dil ailesinin Oğuz grubu içerisinde yer almaktadır. Azerbaycan’ın resmi dilinin Azerice dir. Bu dil yaklaşık olarak 30 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Komşumuz olan İran ve Rusya federasyonunda da yaklaşık olarak 15 milyon Azeri yaşadığı için bu dil konuşulmaktadır.  Azerice dili her ne kadar Türkçe’ ye benzeyen bir dil olsa da bu iki dilin belli başlı birbirinden ayrıldığı noktaları mevcuttur. Azerice konuşan birisini az çok anlamak mümkün olsa da konuşmanın tüm içeriğini kavrayabilmek için Azeri Türkçesine hâkim olmak gerekmektedir.

Türkiye-Azerbaycan ilişkileri çok boyutlu bir niteliğe sahip. Bu çok boyutluluğun önemli yönlerinden birini de ikili ve çoklu ekonomik ilişkiler teşkil ediyor.

Komşu ülke olan Azerbaycan ve İran’la ticari ve ekonomik ilişki kurmak için Azerice-Türkçe çeviri ve Türkçe-Azerice çeviri hizmetine olan ihtiyaç artmaktadır. Azerice belgeleri biraz anlamak mümkün olsa da kullanılan alfabenin farklı olması nedeniyle tamamen anlamak mümkün değildir. Bu sebeple Azerice çeviri işlemlerinde destek almak gerekmektedir.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Azerice olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Azerice tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Azerice Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Azerice Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Azerice Noter Onaylı Yeminli Tercüme              

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Azerice yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Azerice Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Azerice Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Azerice tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Azerice Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Azerice Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Azerice diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Azerice Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Azerice Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Azerice Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.