Boşnakça Tercüme Hizmeti

bosna

Boşnakça, Bosna Hersek’ de kabul edilen üç ana dilden birisidir. Diğer ikisi Sırpça ve Hırvatça’ dır. Nüfusun yarıdan fazlasını Boşnaklar oluşturduğu için genellikle Boşnakça kullanılmaktadır. Son yıllarda biçim ve sözcük içeriği bakımından Sırpça ve Hırvatça’ dan farklılaşmaya başlamıştır. Çoğunlukla Latin alfabesi kullanılmakla beraber az da olsa Kiril alfabesi de kullanılmaktadır.

Ülkemiz ile Bosna Hersek arasındaki köklü tarihi ve kültürel benzerlikler ilişkilerin her geçen gün daha da kuvvetlenmesine olanak sağlamıştır. Artan ilişkiler ekonomik etkileşimin de artmasına ve önemli bir boyutun da ticari faaliyet yürütmelerine yatırım yapmalarına yardımcı olmuştur. Bosna-Hersek’te ticaret, turizm, eğitim ve sağlık gibi pek çok sektörde çok sayıda karşılıklı olarak yatırımcılar bulunmaktadır. Kültürel ve sosyal benzerliklerde öğrenciler için bir fırsat olup yurtdışı eğitim için olanak sağlamaktadır. Bu sebeplerden kaynaklı karşılıklı yatırımların yapılabilmesi ikili sağlıklı bir şekilde iletişim kurulabilmesi için Boşnakça tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Boşnakça olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Boşnakça tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Boşnakça Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Boşnakça Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Boşnakça Noter Onaylı Yeminli Tercüme     

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Boşnakça yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Boşnakça Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Boşnakça Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Boşnakça tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Boşnakça Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Boşnakça Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Boşnakça diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Boşnakça Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Boşnakça Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Boşnakça Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.