Bulgarca Tercüme Hizmeti

bulgaristan-flag

Bulgarca, Hint-Avrupa dil ailesinin Slav grubuna ait bir dildir. Bulgaristan’ın resmi dilidir. Bulgarca, köklü bir yazı dili geçmişine sahiptir. Bulgarca, 9. yüzyılda Kiril alfabesi kullanılarak yazıya aktarılmıştır. Yunan alfabesinden etkilenerek hazırlanmıştır. Yazıya aktarılan ilk Slav dili olması sebebiyle dilbilimcileri tarafından önemsenmektedir.

Bulgaristan’ın komşu ülke olması ve ortak kültürel miraslarımızın bulunması sebebiyle ülkemiz açısından önemli bir konuma sahiptir. Bulgaristan etkin bir ticaret ortağımız durumundadır. Avrupa’ya açılan kapı olması, Balkanlar da coğrafi olarak merkezi konumunda yer almasından dolayı yatırım imkânları ve dış ticaret yapan firmaların tercih ettiği ülkeler arsındadır. Sosyal ve kültürel benzerliklerden dolayı sadece ticari olarak değil eğitim ve turizm olarak da cazip ülkeler arasında yerini almaktadır. Tüm bu sebeplerden dış ilişkiler kurmak isteyen kişi, kurum, kuruluş yada firmaların iletişim kurmaları için Bulgarca-Türkçe tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Bulgarca olan Üniversitelerin Bulgar Dili ve Edebiyatı mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Bulgarca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Bulgarca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Bulgarca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Bulgarca Noter Onaylı Yeminli Tercüme   

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Bulgarca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Bulgarca Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Bulgarca Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Bulgarca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Bulgarca Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Bulgarca Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Bulgarca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Bulgarca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Bulgarca Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Bulgarca Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.