Çekçe Tercüme Hizmeti

cek-flag

Çekçe, Çek Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Yaklaşık 11 milyon kişinin anadili olan Çekçe, Hint-Avrupa dillerinin Slav grubunun bir parçasıdır. Coğrafi konum olarak Avrupa’nın tam ortasında yer almasından dolayı çok özel bir yere sahiptir.

Çek Cumhuriyeti, gelişmiş sanayisi ile güçlü bir ekonomiye sahiptir. Avrupa’nın 5. büyük otomobil üreticisi konumundadır. Yabancı yatırımcılar için cazip bir yerdir. Çek Cumhuriyeti, sanayinin yanı sıra turizm ve eğitim gibi alanlarda da ilk tercih edilen ülkeler arasındadır. Özellikle yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler için Çek Cumhuriyeti cazip ülkeler arasında yer almaktadır.

Günümüzde firmalar ulusalar arası birçok sektörde hizmet vermektedir ve karşılıklı anlaşmalar yapılmaktadır. Dış ticaret yapan firmaların birbirleriyle yazışma ve anlaşma yapabilmeleri için her ne kadar İngilizce bir dünya dili statüsünde olmasına rağmen bazı ülkeler kendi ana dillerinde gerekli yazışmaları anlaşmaları yapmak istemektedirler. Bu dillerin de birbirine çevrilmesi gerektiği için firmalar tercüme hizmetlerine başvurmaktadırlar. Firmamız da geniş dil seçenekleri mevcut olup Çekçe tercüme hizmeti vermekteyiz.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Çekçe olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Çekçe tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Çekçe Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Çekçe Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Çekçe Noter Onaylı Yeminli Tercüme              

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Çekçe yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Çekçe Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Çekçe Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Çekçe tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Çekçe Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Çekçe Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Çekçe diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Çekçe Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Çekçe Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Çekçe Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.