Çince Tercüme Hizmeti

cin-flag

Her beş kişiden birinin anadili olarak konuştuğu Çince, dünyada en çok konuşulan diller arasında yer almaktadır. Çince tamamen birbirinden ayrı birer dil olarak kabul edilebilecek kadar farklı dil gruplardan oluşmaktadır. Bu sebepten Çincenin bir dil değil, bir dil ailesi olduğu iddia edilir. En çok konuşulanı Mandarin daha sonra Şanghay ve Wu lehçesidir. Çince, dünyanın en çok konuşulan dili olduğundan Birleşmiş Milletler’ in de resmî dillerinden biridir.

Çince dünyanın en zor dillerinden birisidir ve dili bölgelerine göre farklılık gösterir. Çin ekonomisi dünyanın en büyük ikinci ekonomisi ve dünya üzerinde birçok ülke ile ticari faaliyetler içerisinde.

Çin’in liderliğinde hayata geçirilen tarihi İpekyolu’nu canlandırmaya yönelik olan Kuşak Yol projesi, Pekin’den başlayıp Londra’ya kadar uzanan demiryolu hattı ile dünya ticaretinde önemli bir faktör oluşturmaktadır. Türkiye’ nin Kuşak Yol projesinin ortağı olması ve lojistik bakımdan stratejik bir konuma sahip olması Çin firmalarının ilgisini çekmektedir.

Çin ile olan ilişkilerimiz de ekonomik ve kültürel anlamda ortaklık sağlanmaktadır. Yurtdışı seyahatlerinin artması ile ticari ve kültürel olarak da etkileşimin artması da aynı doğrultuda hız kazanmıştır. Bu anlamda iletişim kurmak gerekli siyasi veya ticari anlaşmaları yapabilmek, yurtdışında eğitim alabilmek ya da turizm gibi önemli bir dış kaynak hacminde yer alabilmek için tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Çince olan Üniversitelerin Çin Dili ve Edebiyatı mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Çince tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Çince Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Çince Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Çince Noter Onaylı Yeminli Tercüme     

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Çince yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Çince Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Çince Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Çince tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Çince Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Çince Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Çince diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Çince Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Çince Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Çince Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.