Danca Tercüme Hizmeti

danca

Danca, Danimarka’nın resmi dilidir ve dünyada ortalama 6 milyon kişi tarafından konuşulur.
Bu insanların çoğu Danimarka da ve Almanya’nın Danimarka sınırında yaşayan insanlardan oluşmaktadır.

Danimarka yaşam standartları oldukça yüksek olan ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca, Danimarka dünyanın en mutlu ülkeleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Son yıllarda iki ülke arasında gelişen ilişkiler siyasi, ticari, kültürel, bilimsel iş birlikteliklerini de ortaya koymaktadır. Öncelikli olarak yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği ülkeler arasında ilk sırada yerini almaktadır.

Karşılıklı ticari ve kültürel faaliyetlerin yaygınlaşmasıyla Danca tercümeye duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Tercüme faaliyetlerinin kaliteli ve deneyimli firmalar tarafından yapılması çok önemlidir. Gerekli olan anlaşmaların, yazışmaların yapılabilmesi için tercüme ile alakalı bir sorun yaşanmaması özellikle iş dünyası adına büyük önem arz etmektedir. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Danca olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Danca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Danca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Danca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Danca Noter Onaylı Yeminli Tercüme   

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Danca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Danca Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Danca Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Danca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Danca Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Danca Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Danca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Danca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Danca Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Danca Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.