Endonezce Tercüme Hizmeti

endenezca

Endonezyaca diğer adıyla Endonezce, Endonezya’ nın resmi dilidir. Bir diğer resmi dili ise Malayca’dır. Çok sayıda adalardan oluşan Endonezya’da farklı dil, din ve kültüre sahip gruplar bulunmaktadır. Günümüzde halen kabileler halinde yaşayan çok sayıda grup burada yaşamaktadır. Bu gibi farklı gruplardan ve etkenlerden dolayı halk arasında 250’den fazla yerel lehçe kullanılmaktadır. Endonezya da yaşayan halkın anadili genel olarak yerel şiveler olsa da Endonezce herkes tarafından ikinci dil olarak bilinmektedir.

Ülkedeki resmî yazışmalar, eğitim dili ve basın dili Endonezce’dir. Dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesidir. Bugün Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş yurt dışı bağlantılı ticari veya sosyal faaliyet göstermektedirler. Farklı ülkelerle iş birliği içinde olan şirketler yaptıkları anlaşma ve yazışmalarda çeviriye ihtiyaç duymaktadırlar. Yapılan çeviride metnin aslına uygun, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yeminli tercüman tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Dünyanın çeşitli dillerinde tercüme hizmeti sunduğumuz gibi Endonezce tercüme hizmetini de anlaşma, yazışma veya her türlü özel belgeleriniz için yeminli çeviri hizmetini sunuyoruz. Firmamız bünyesinde çalışan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Endonezce tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Endonezce Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Endonezce Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Endonezce Noter Onaylı Yeminli Tercüme      

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Endonezce yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Endonezce Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Endonezce Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Endonezce tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Endonezce Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Endonezce Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Endonezce diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Endonezce Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Endonezce Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Endonezce Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.