Estonca Tercüme Hizmeti

Estonca

Estonca, Estonya’nın resmi dilidir. Ural-Altay dil ailesinin Fin-Ugor dillerine mensuptur. Birkaç lehçeye sahiptir. Finceye oldukça benzemektedir. Yaklaşık 1.5 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Üç farklı tonlama ile kullanılan Estonca ait olduğu gruptan ayıran en önemli özelliğidir. Kısa, uzun ve çok uzun olmak üzere kullanılmaktadır. Estonca diğer dillerle benzerlik gösterdiği için geçmişten günümüze kullanımı zamanla artmıştır. Bugün Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş yurt dışı bağlantılı faaliyet göstermektedirler.

Farklı ülkelerle iş birliği içinde olan şirketler yaptıkları anlaşma ve yazışmalarda çeviriye ihtiyaç duymaktadırlar. Yapılan çeviride metnin aslına uygun, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yeminli tercüman tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır. Dünyanın çeşitli dillerinde tercüme hizmeti sunduğumuz gibi Estonca tercüme hizmetini de anlaşma, yazışma veya her türlü özel belgeleriniz için yeminli çeviri hizmetini sunuyoruz. Firmamız bünyesinde çalışan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Estonca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Estonca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Estonca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Estonca Noter Onaylı Yeminli Tercüme  

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Estonca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Estonca Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Estonca Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Estonca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Estonca Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Estonca Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Estonca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Estonca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Estonca Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Estonca Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.