Gürcüce Tercüme Hizmeti

gurcu-flag

Gürcüce, Gürcistan’ın resmî dilidir. 5. yüzyıldan itibaren Gürcü edebiyatının tek dili olmuştur. En eski diller arasında yer almaktadır. Gürcistan’da yaşayan 4 milyon kişinin ana dilidir.

İki ülke arasındaki resmî temaslar stratejik düzeyde olup son derece olumlu ve güçlü seyretmektedir. Türkiye ile Gürcistan arasındaki ticarî ilişkiler de büyük bir ivme kazanarak devam etmektedir. Türkiye ile Gürcistan arasında karşılıklı olarak ulaştırma, istihdam, sosyal güvenlik, hukuk, yatırım gibi pek çok alanda kapsamlı antlaşmalar yapılmıştır.

Diğer yandan Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı, Bakü-Tiflis-Erzurum Doğal Gaz Boru Hattı, Bakü Tiflis Kars (BTK) Demiryolu Hattı ve Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) gibi uluslararası projeler, bölgesel ve küresel enerji bakımından stratejik değer taşımaktadır.

Ortak coğrafyada bulunmaları, ortak tarih ve kültür değerlerinden kaynaklı benzerliklerden dolayı iki ülkeyi birbirine daha da yaklaştırmaktadır. Ayrıca Gürcistan ile imzalanan protokole göre iki ülke arasında geçiş yapabilmek için kimlik belgesi yeterli olmaktadır. Vize, pasaport gibi belgelere ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu da ticaret, turizm ve eğitim gibi birçok sektöre olumlu yönde yansımaktadır. Tüm bunların hayata geçirilebilmesi, karşılıklı olarak yatırımların yapılabilmesi için belgelerinizin Gürcüce tercüme yapılması gerekmektedir. Firmamız geniş bir dil yelpazesine sahip olup Gürcüce tercüme hizmeti de sunmaktayız.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Gürcüce olan Üniversitelerin Gürcü Dili ve Edebiyatı mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Gürcüce tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Gürcüce Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Gürcüce Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Gürcüce Noter Onaylı Yeminli Tercüme      

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Gürcüce yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Gürcüce Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Gürcüce Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Gürcüce tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Gürcüce Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Gürcüce Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Gürcüce diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Gürcüce Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Gürcüce Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah,Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Gürcüce Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.