Hintçe Tercüme Hizmeti

hint-flag

Hintçe, Hindistan’ın resmi dildir. Hindistan da yerli halkın konuştuğu 21 tane daha farklı dil mevcuttur. Hintçe dili 260 milyondan fazla Hintli tarafından konuşulmaktadır ve 1,2 Milyar nüfusu ile dünyanın en kalabalık 2. nüfusa sahip ülkesidir. Hintçe ve diğer yerel diller Devanagari alfabesiyle yazılır. Modern Hint dilini konuşan ve Devanagari alfabesini kullanan kişi sayısının toplamda 400 milyonun üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bu da Devanagari alfabesini Latin alfabesi ve Çin alfabesi gibi dünyanın en çok kullanılan alfabelerinin arasın da yer almasını sağlamaktadır. Bunun yanında ülkede 21 farklı yerel dil de kullanılmasından dolayı Hintçe’nin yaygınlaşması ve kullanımının artmasına etken olmuştur.

Tarihi ticaret yollarının ve büyük imparatorlukların yer aldığı bölge olan Hindistan ticari ve kültürel zenginliği içinde barındırmaktadır. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından dolayı kültürel zenginliklere sahip olan Hindistan ile ticari, eğitim ve turizm alanda ilişkiler kurmak isteyenler kişi ya da firmalar için tercih edilen ülkeler arasında yerini almaktadır. Bu anlamda iki ülke arasında iletişimin kaçınılmaz bir parçası olan karşılıklı faaliyetleri gerçekleştirebilmeniz için devreye tercüme hizmeti girmektedir. Firmamız geniş bir dil yelpazesi ile Hintçe tercüme hizmeti de sunmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Hintçe olan Üniversitelerin Hindoloji mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Hintçe tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Hintçe Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Hintçe Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Hintçe Noter Onaylı Yeminli Tercüme         

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Hintçe yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Hintçe Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

HintçeTıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Hintçe tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Hintçe Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Hintçe Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Hintçe diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Hintçe Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Hintçe Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Hintçe Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.