Hırvatça Tercüme Hizmeti

hirvatistan

Hırvatça, Hırvatistan Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Sırp-Hırvat dili olarak da bilinir.
Avrupa Birliği’nin resmî dili olma özelliği vardır. Bosna-Hersek’in fiiliyatta üç etnik yapılı bölümlenmesi sebebiyle burada da resmiyete sahiptir. Hırvatça, Latin alfabesi kullanılarak yazılır.

Ülkemiz, Hırvatistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülkeler arasında yer almış; bu ülke ile her alanda yakın ilişkiler kurmuştur. Son yıllarda turizm, enerji, inşaat ve tekstil sektörlerinde ülkemizdeki firmalarımızın Hırvatistan’a yönelik ilgileri artmıştır. Büyümenin ve istihdamın sağlanması için yabancı yatırımlara ihtiyaç duyan yeni Hırvat Hükümeti de Türk yatırımcıları ülkeye davet etmektedir.

Hırvatistan’da çok sayıda yatırımcı Türk firmaları mevcuttur. Hırvatistan’daki Türk yatırımları arasında turizm-otel-marina işletmeciliği ilk sırada yer almaktadır. İnşaat sektörü de hız kazanarak gelişmektedir. Karşılıklı iki ülkenin ekonomik ve kültürel ilişkilerinin artması ile gerekli yazışmaların ve iletişiminin kurulması için Hırvatça tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Hırvatça olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Hırvatça tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Hırvatça Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Hırvatça Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Hırvatça Noter Onaylı Yeminli Tercüme        

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Hırvatça yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Hırvatça Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Hırvatça Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Hırvatça tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Hırvatça Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Hırvatça Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Hırvatça diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Hırvatça Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Hırvatça Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Hırvatça Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.