İbranice Tercüme Hizmeti

ibranice

İbranice, 19. yüzyılda yeniden şekillenmiş olmakla beraber İsrail’in resmi dilidir. Eski Ahid de adı verilen ve Musa zamanında indirilen Tevrat Kutsal Kitap İbranice ile yazılmıştır. Bu sebeple Yahudiler İbranice’yi kutsal dil olarak adlandırırlar. Fakat dilde çağın getirmiş olduğu ihtiyaçları karşılayabilmek için Kitâb-ı Mukaddes esas alınarak pek çok düzenlemeler yapılmıştır. İbranice sağdan sola yazılan ve öğrenilmesi oldukça zor olan dillerden biridir. Ülkemizde bu dili bilen sayısı oldukça azdır. Gerekli olan tüm işlemleriniz için İbranice tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.  Akdil Çeviri bünyesinde çalışan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece İbranice tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

İbranice Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

İbranice Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

İbranice Noter Onaylı Yeminli Tercüme    

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti İbranice yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

İbranice Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

İbranice Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. İbranice tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

İbranice Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

 İbranice Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde İbranice diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

İbranice Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

İbranice Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

İbranice Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.