İspanyolca Tercüme Hizmeti

ispanya-flag

Dünyada İngilizce den sonra en çok konuşulan 2.dil olan İspanyolca, 470 milyon ila 500 milyon insanın konuştuğu tahmin edilmektedir.

İspanyolca dünyada birçok ülkede resmî dil olarak kabul edilmektedir. Resmî dil olarak İspanyolcayı kabul eden ülkeler arasında İspanya, Arjantin, Küba, Meksika, Şili, Peru gibi ülkeler yer almaktadır. ABD’de resmi dil olarak tanımlamamasına rağmen, ülkenin genelinde İngilizce’ den sonra en çok konuşulan ikinci dil İspanyolcadır. Ülke de ana dili İspanyolca olan ortalama 42 milyon kişi vardır. ABD’nin güney bölgelerinde sadece İspanyolca bile konuşulmaktadır. İspanyolca; Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Latin Birliği, Afrika Birliği gibi uluslararası ve bölgelerarası organizasyonlarda resmi dil olarak kullanılmaktadır.

İspanya ile olan ilişkilerimiz de ekonomik ve kültürel anlamda ortaklık sağlanmaktadır. Karşılıklı olarak birçok şirkete ev sahipliği yapılmaktadır. Yurtdışı seyahatlerinin artması ile ticari ve kültürel olarak da etkileşimin artması da aynı doğrultuda hız kazanmıştır. Bu anlamda iletişim kurmak gerekli siyasi veya ticari anlaşmaları yapabilmek, yurtdışında eğitim alabilmek ya da turizm gibi önemli bir dış kaynak hacminde yer alabilmek için tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili İspanyolca olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece İspanyolca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

İspanyolca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

İspanyolca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

İspanyolca Noter Onaylı Yeminli Tercüme       

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti İspanyolca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

İspanyolca Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

İspanyolca Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. İspanyolca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

İspanyolca Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

İspanyolca Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde İspanyolca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

İspanyolca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

İspanyolca Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

İspanyolca Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.