Japonca Tercüme Hizmeti

japan-flagh

İzole bir dil olan Japonca 128 milyon kişi tarafından konuşulur. Büyük oranda Çinceden etkilenmiş olup 3 farklı yazı tipi ile yazıya aktarılmaktadır. Japonca yazım sistemlerinden Hiragana ,Katakana ve Kanji bu dili yazıya aktaran üç temel sistemdir.

Japonca, öğrenilmesi, yazıya aktarılması ve etkin bir şekilde kullanılması bakımından oldukça zorlayıcı bir dildir.Tercüme alanında yapılan araştırmalar göstermiştir ki, Japonca’ya ait bazı kelimelerin tam tercümesi halen yapılamamaktadır. Sadece Japonca dilene ait Kanji alfabesinde bile, öğrenilmesi zorunlu olan 2000 civarı hece bulunur. Bunların yanı sıra, Japonca’nın sözlü anlatımında da birtakım zorluklar vardır.

Uzak doğu ülkeleriyle ticari ve ekonomik yönden Türkiye sürekli bir etkileşim halindedir. Bu uzak doğu ülkelerinin başında ise şüphesiz ki, Japonya gelir. Türkiye ve Japonya arasındaki siyasi, ekonomi iktisadi, bilim-teknoloji ve turistik faaliyetler alanındaki gelişmeler aralıksız olarak devam etmektedir. Bu etkileşimlerin sonucunda gerek şahısların gerekse firmaların iletişim kurabilmeleri için japonca’ya olan gereksinim artış ve bu bağlamda Japonca tercüme hizmetleri devreye girmiştir.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Japonca olan Üniversitelerin Japon Dili ve Edebiyatı ya da Mütercim Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Japonca-Türkçe, Türkçe-Japonca’nın yanı sıra İngilizce-Japonca, Almanca-Japonca Rusça-Japonca gibi çapraz dil tercüme hizmetlerini de uygun fiyatlara sunmaktayız.

Böylece Japonca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Japonca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Japonca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz
Japonca Noter Onaylı Yeminli Tercüme 

Resmi kurumlara sunacağınız veya resmi kurumlardan aldığınız evraklarda diploma, transkrip vb tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Japonca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Japonca Hukuki Tercüme
Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük ,sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden Japonca yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Japonca Tıbbi Tercüme
Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Japonya tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Japonca Teknik Tercüme
Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Japonca Web Sitesi Tercümesi
Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Japonca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Japonca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Japonca Ardıl Tercüme
Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Japonca Simultane Tercüme
Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.