Kazakça Tercüme Hizmeti

kazakca

Kazakça, Kıpçak grubuna ait, Kazakistan’da konuşulan çağdaş Türk yazı dillerinden biridir. Kırgız Türkçesine daha yakındır. İki ülkenin birbirine soydaş yakınlığından kaynaklı her alanda dostça ilişkiler kurulmuş ve bu yönde ilerlemeye devam edilmiştir. Kazakistan yer altı kaynakları bakımından büyük zenginliğe sahip olan bir ülkedir. Dünyadaki kromun yüzde 26’sı altının yüzde 20’si Kazakistan rezervlerinden karşılanmaktadır. Birçok iş ve özellikle enerji alanlarını yansıtan işlerin fazlalığı bu durumdan kaynaklanmaktadır.

Ülkemizde de yurtdışı ticari faaliyetler yapan firmaların Kazakistan ile ortaklıkları bulunmaktadır. Kültürel ve sosyal benzerliklerde öğrenciler için bir fırsat olup yurtdışı eğitim için olanak sağlamaktadır. Bu sebeplerden kaynaklı karşılıklı yatırımların yapılabilmesi ikili sağlıklı bir şekilde iletişim kurulabilmesi için Kazakça tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Kazakça olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Kazakça tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Kazakça Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Kazakça Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Kazakça Noter Onaylı Yeminli Tercüme        

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Kazakça yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Kazakça Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Kazakça Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Kazakça tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Kazakça Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Kazakça Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Kazakça diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Kazakça Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Kazakça Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Kazakça Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.