Kimlik Pasaport Tercüme

Pasaport diğer ülkelere geçişi sağlayan ve ülkeler arasında kimlik yerine geçmekte olan belgedir. Her ülkenin kendi belediyesi nikah dairesi, nüfus müdürlükleri başta olmak üzere birçok kurum kimlik veya pasaportunuzun noterden yemin zaptı bulunan yeminli tercüman tarafından çevirisi yapıldıktan sonra noter tasdiki istemektedir. Resmi kurumların bunu istemesinin sebebi resmi işlemlerin daha hızlı ve sıkıntısız olmaması için.

Akdil çeviri bürosu yeminli tercüman kadrosu ile, tüm dünya dillerinde pasaport tercümesi işleminizi eksiksiz bir şekilde süre sıkıntısı çekmeden 10 dakika gibi kısa bir sürede tercümenizi teslim etmekteyiz. Noter tasdik işlemi gerekiyorsa, bu işlemi de talebiniz dahilinde sizin için takip eder ve bunun için sizden tercüme ve noter ücreti dışında hiçbir ücret talep etmemekteyiz.

Pasaport tercümesi için bizimle iletişime geçtiğiniz vakit en uygun fiyat ve en uygun noter ücretini sizlere sunmaktayız. Pasaport, kimlik tercümesi gerektiren bazı işlemler şunlardır:

• Erasmus öğrencilerin pasaport ve kimlik tercümeleri
• Şahıs olarak turlar ve turizm ve aile birleşimi için giden vatandaşlarımızın kimlik ve pasaport tercümeleri
• Resmi kurumlarda çalışıp görevli olarak giden vatandaşlarımızın pasaport tercümeleri
• Çocuklar için muvafakatname çıkarmak için noterin istediği noter onaylı pasaport tercümesi
• Türkiye’de yaşayan yabancıların ve Türkiye’de vekalet veren ve şirket kuruluşu yapan kişilerin pasaport ve kimlik tercümeleri noter onaylı olarak istenir
• Yabancıların Türkiye’de (oturma başvurusunda, okul kayıtlarında, istenen kimlik adres teyit belgelerinde bankalarda açılacak hesap açma ve kapatmalarda kredi çekmelerinde ev arsa alırken hastanelerde gerçekleşen organ nakli işlemlerinde elektrik doğalgaz su aboneliklerinde) istenmektedir.

Akdil çeviri ofisi olarak yukarıda belirtilen tüm işlemler için kaliteli tercüme ve noter işlemleri en kısa zamanda vakit kaybı yaşamadan yeminli tercüme ve noter onayı bir şekilde hazırlanıp teslim edilir.