Korece Tercüme Hizmeti

kore

Korece; hem Güney Kore Hem de Kuzey Kore’nin resmi dilidir. Dil alfabe açısından Hangıl veya Çince karakterlerden oluşan Hanja ile yazılır. Dünyada 80 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Teknoloji alanında gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Pek çok teknoloji firması Kore’de yer almaktadır. Ayrıca internet hızı açısından dünyada ilk sıradadır.

Diğer taraftan ülke ile ekonomik ilişki kurmak isteyen firmalar içinde tüm bu faktörler olumlu olarak yansımaktadır. Farklı ülkelerle iş birliği içinde olan şirketler yaptıkları anlaşma ve yazışmalarda çeviriye ihtiyaç duymaktadırlar. Yapılan çeviride metnin aslına uygun, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yeminli tercüman tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Dünyanın çeşitli dillerinde tercüme hizmeti sunduğumuz gibi Korece tercüme hizmetini de anlaşma, yazışma veya her türlü özel belgeleriniz için yeminli çeviri hizmetini sunuyoruz. Firmamız bünyesinde çalışan Üniversitelerin Kore Dili ve Edebiyatı mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Korece tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Korece Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Korece Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Korece Noter Onaylı Yeminli Tercüme        

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmet Korece yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Korece Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Korece Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Korece tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Korece Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Korece Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Korece diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Korece Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Korece Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Korece Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.