Moldovca Tercüme Hizmeti

moldov-flag

Moldovca, Moldovya’nın resmi dilidir. Temelinde Romen dili ile aynı özelliğe sahip olmasına rağmen diyalektiği farklılık gösterir. Sovyetler Birliği zamanında, Kiril alfabesi kullanan Moldova, 1991’den sonra Latin alfabesini kullanmaya başlamıştır.

Moldova’nın ticaret ortakları arasında Rusya, Romanya, Türkiye ve Ukrayna gelmektedir. Moldova’nın ülkemize ihraç ettiği ürünlerin bazıları plastik eşyalar, motorlu kara taşıtları örme eşyalar gibi ürünlerdir. Ülkemizin Moldova’ya ithal ettiği ürünler arasında ise tekstil malzemeleri, demir çelik, yağlı tohum ve kösele gibi ürünler bulunmaktadır.

İki ülke arasında çok sayıda anlaşma ve protokol imzalanmıştır. Yaklaşık 500’ün üzerinde Moldova’da faaliyet göstermekte olan Türk işletmeleri bulunmaktadır. Türkiye’ de ise yaklaşık 50’ den fazla Moldova’ lı işletme sahibi vardır. İki ülke arasında karşılıklı bu yatırımların bağlantıları kurabilmek, yurtdışı ile yazışmaları yapabilmemiz için Moldovca Tercümeye olan ihtiyacı arttırmaktadır. Bağlantılarınızın kaçınılmaz bir parçası olan tercümanlık hizmetini alırken mutlaka tecrübeli ve uzman bir kadrosu olan firmalardan almalısınız. Sizin yurtdışına açılan kapınız olan belgelerinizin tercüme hizmetini profesyonellikten ödün vermeyen firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Tercüme büroları çok fazla dil seçeneği ile hizmet vermektedir. Firmamız geniş bir dil yelpazesi ile Movdovca tercüme hizmeti de sunmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Moldovca olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Moldovca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Moldovca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Moldovca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Moldovca Noter Onaylı Yeminli Tercüme             

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Modovca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Moldovca Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Moldovca Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Moldovca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Moldovca Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Moldovca Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Moldovca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Moldovca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Moldovca Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Moldovca Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.

Türkiye’de; Moldova’nın Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Fahri Konsolosluğu yer alırken, Türkiye’nin de Kişinev Büyükelçiliği bulunmaktadır.