Norveçce Tercüme Hizmeti

norvec-flag

Norveçce, Norveç’in resmi dilidir. İki farklı lehçe de kullanılmaktadır ve bu sebepten iki farklı yazı sistemi oluşmuştur. Norveç, İskandinav yarımadasında bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ve refah yaşam kalitesi ile tanınmaktadır. Dünyanın her yerinden insanları hoş karşılayan çeşitli bir ülke. Yüksek yaşam standartlarından dolayı yurtdışında okumak ve uluslararası ticari faaliyetler de bulunmak isteyenler için Norveç cazip ülkeler arasında yerini almaktadır. Güçlü bir ekonomiye sahiptir. Balıkçılık, turizm ve ticaretin geliştiği kente, ithalat ve ihracat da gelişmiştir.

İki ülke arasında faaliyet yapabilmek için Norveçce tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır. Norveç dilinde iki yazı sistemi olduğu için tercümanlık hizmetini alırken mutlaka tecrübeli ve uzman bir kadrosu olan firmalardan almalısınız. Firmamız geniş bir dil yelpazesi ile Norveçce tercüme hizmeti de sunmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Norveçce olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Norveçce tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Norveçce Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Norveçce Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Norveçce Noter Onaylı Yeminli Tercüme           

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Norveçce yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Norveçce Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Norveçce Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Norveçce tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Norveçce Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Norveçce Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Norveç diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Norveçce Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Norveçce Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Norveçce Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.