Portekizce Tercüme Hizmeti

portekiz-flag

Portekizce, dünya da iki yüz milyonu aşkın kişi tarafından konuşulmaktadır. Dünya üzerinde konuşulan en yaygın altıncı dildir. Portekizce, Portekiz, Brezilya ve Portekiz kültürünü kabullenmiş ülkeler tarafından kullanılmaktadır. En yoğun kullanıldığı ülke %81’lik oranla Brezilya’dır. Portekizce, Avrupa Portekizcesi ve Brezilya Portekizcesi olarak son zamanlarda iki farklı lehçeye ayrılmıştır.

Her ne kadar birbirine benzer özellikler göstermekte olsalar bile gramer ve telaffuz farklılıkları oldukça fazladır. Kelime farklılıkları gibi yazım farklılıkları da vardır. İki lehçede de yazıldığı zaman aynı görünen fakat daha yakından bakıldığında yazım ve aksanlarda küçük farklılıklar vardır. Örneğin; IrÜ– Irão (İran)- registro – registo (kayıt)- caminhões – camiões (kamyon) gibi örnek verebiliriz.

Lehçeler arasındaki en belirgin farklardan biri ise kelimelerin ve tümceciklerin telaffuz şeklidir. Bu şekilde birbirine benzeyen ama farklılıklar gösteren Portekizce de gerek yazılı gerekse sözlü tercüme hizmeti alırken deneyimli ve işini kaliteli bir şekilde yapan firmalardan almanız gerekmektedir. Ticari, eğitim ve turizm gibi uluslararası iletişimlerde bulunmanız için yazılı ya da sözlü olarak Portekizce tercümeye gerek duyulmaktadır. Firmamız geniş bir dil yelpazesi ile Portekizce tercüme hizmeti de sunmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Portekizce olan Üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Portekizce tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Portekizce Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Portekizce Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Portekizce Noter Onaylı Yeminli Tercüme          

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Portekizce yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Portekizce Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Portekizce Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Portekizce tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Portekizce Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Portekizce Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Portekizce diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Portekizce Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Portekizce Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Portekizce Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.