Romence Tercüme Hizmeti

romania-flag

Romence, Romanya’ nın resmi dilidir. Çoğunluğu Romanya ve Moldova’ da yaşayan yaklaşık 30 milyon kişi tarafından konuşulur. Romanya, yakından ilişki kurduğumuz ülkeler arasındadır. Türkiye ile tarihin getirmiş olduğu kültürel bağlardan dolayı Romanya, yurtdışında ticari ilişkiler kurmak isteyen firmaların ve eğitim almak isteyen öğrenciler için son zamanlarda ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu bağlantıları kurabilmek, yurtdışı ile yazışmaları yapabilmemiz için Romence Tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Bağlantılarınızın kaçınılmaz bir parçası olan tercümanlık hizmetini alırken mutlaka tecrübeli ve uzman bir kadrosu olan firmalardan almalısınız. Sizin yurtdışına açılan kapınız olan belgelerinizin tercüme hizmetini profesyonellikten ödün vermeyen firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Tercüme büroları çok fazla dil seçeneği ile hizmet vermektedir. Romence Tercüme hizmeti herhangi bir tercüme bürosundan alabileceğiniz bir dil değildir. Firmamız geniş bir dil yelpazesi ile Romence tercüme hizmeti de sunmaktadır. Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Romence olan Üniversitelerin Dilbilimi mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Romence tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Romence Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Romence Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Romence Noter Onaylı Yeminli Tercüme           

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Romence yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Romence Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Romence Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Romence tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Romence Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Romence Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Romence diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Romence Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Romence Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah, Tapu, Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Romence Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.