Rusça Tercüme Hizmeti

ru-flag

Rusça Doğu Slav Dilleri grubu içerisinde yer almaktadır. Rusça dünyada konuşulan yedinci dildir. Kiril Alfabesi kullanılmaktadır. Rusça dili, Rusya, Belarus, Kazakistan ve Kırgızistan’ın resmi dilidir. Bunun yanı sıra Letonya, Ukrayna, Estonya, Litvanya, Polonya gibi daha birçok ülkede geçerliliği olan bir dildir.

Rusça yüzyıllar içerisinde İngilizce Almanca Fransızca gibi dillerden etkilenmiştir. Bu etkileşiminden kaynaklı Rus dilinde farklı dil grupları ortaya çıkmıştır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Balaçka: Özellikle Kazaklar tarafından konuşulan Orel bölgelerinde konuşulan dil
  • Quelia: Almanca ve Rusça karışımı bir dil
  • Runglish: Rus dilindeki söz dizimini İngiliz diline tanımlamak için İngilizler tarafından çıkarlan dil
  • Surjık:Ukrayna dilinin Rusça’ya en benzer olan halidir. Ukrayna ‘nın doğu ve orta bölgelerinde konuşulur.
  • Trasyanka: Kırsal nüfusun büyük bir kısmı tarafından kullanılan Rus ve Belarus özellikli bir dildir

 

Rusça dünya genelinde başta ithalat ve ihracattan kaynaklı ticari ilişkilerde, diplomaside, eğitimde, bilim de ve turizm gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılmasından kaynaklı olarak iletişim dili haline gelmiştir ve Rusça tercüme ihtiyacını doğurmuştur. Rusça noter onaylı tercümeye en çok ihtiyaç duyulan tercümedir.

Firmaların, kurumların veya şahısların yapacakları anlaşmalarda istenilen belgelerin Türkçe-Rusça tercüme, Rusça -Türkçe tercümenin yanı sıra çapraz çeviri hizmeti de sunmaktayız. Örneğin İngilizce-Rusça, Rusça-Almanca tercüme gibi tüm kombinasyonları sağlamaktayız. Akdil Çeviri Bürosu olarak sorunsuz ve kaliteli bir tercümeye ulaşmanız için alanlarında uzman ve deneyimli ekibimizle size en iyi hizmeti sunmak önceliğimiz.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Rusça olan Üniversitelerin Rus Dili ve Edebiyatı ya da Mütercim Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Rusça tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Rusça Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Rusça Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz
Rusça Noter Onaylı Yeminli Tercüme

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Rusça yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Rusça Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Rusça adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Rusça Tıbbi Tercüme
Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Rusça tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Rusça Teknik Tercüme
Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Rusça Web Sitesi Tercümesi
Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Rusça diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Rusça Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Rusça Ardıl Tercüme
Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Rusça Simultane Tercüme
Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.