Ticari Tercüme

Ticari veya finansal tercüme, adından da anlaşıldığı üzere finansal ve ticari konular ile ilgili teknik konuları içeren metinlerin tercüme edildiği bir tercüme hizmetidir. Finansal veya ticari tercüme uluslararası tüm ticari yazışmaları, sözleşmeleri, ihaleleri, raporları, bankacılık ve finans işlemleri, ticari sicil gazeteleri, finansal makaleler gibi daha birçok belgeleri kapsamaktadır.

Yurtdışı bağlantılı kurum, firma veya şirketlerin karşılıklı olarak yazışmalarının anlaşılabilmesi için Ticari Tercüme yaptırma ihtiyacı duymaktadırlar. Ticari tercümenin amacına uygun şekilde gerçekleştirilebilmesi için mutlaka bu finans sektörüne hakim, mevzuatı bilen ve bu alanda deneyim ve bilgi sahibi olan tercümanlar tarafından tercüme yapılması gerekmektedir. Çünkü ticari metinlerde farklı teknik terimler yer alabilmektedir. Bu alanlarda deneyim sahibi olan kişiler bu terimlerin tercümesini yapacağı her iki dildeki karşılığını bilir ve en kısa süre de metnin tercümesini gerçekleştirir.

Akdil Çeviri Bürosu olarak tüm ticari yazılı ve sözlü tercümelerinizde ihtiyacınız doğrultusunda yeminli tercümanlarımızla sizlere üstün bir hizmet sunmaktayız.