Ukraynaca Tercüme Hizmeti

ukraine-flag-

Bir Doğu Slav diline ait olan Ukraynaca, yapı olarak tüm Slav dilleri gibi Rusça’ya benzer. Ancak Rusça’yla aynı değildir. Kiril alfabesi ile yazılır.Ukrayna’nın resmi dilidir. Ukraynaca Çarlık Rusyası ve SSCB döneminde yasaklanmış bir dil olmasına rağmen varlığını sürdürmüş. Bugün halkın neredeyse tamamı Ukraynaca konuşuyor. Bu başarının sebebi geniş bir kesmin kullanması ve köklü halk edebiyatıdır.

Ukraynaca anlaşılması çok zor bildir ve bundan dolayı tercüme yapabilmek zor bir hal almaktadır. Ukrayna’da yaşayan veya Ukraynalı olanlar için bu dili konuşabilmek, çok basit gelmektedir. Ukraynaca dilini tercüme etmek gerçekten yetenek istemektedir, çünkü çok farklı bir dildir. Özellikle ticaret dünyasında, çok fazla kullanılan diller arasında yer almaktadır.

Ukraynaca-Türkçe, Türkçe-Ukraynaca’nın yanı sıra İngilizce-Ukraynaca, Almanca-Ukraynaca,Ukraynaca-Rusça gibi çapraz dil tercüme hizmetlerini de uygun fiyatlara sunmaktayız.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Ukraynaca olan Üniversitelerin Ukrayna Dili ve Edebiyatı ya da Mütercim Tercümanlık mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Ukraynaca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Ukraynaca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Ukraynaca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz
Ukraynaca Noter Onaylı Yeminli Tercüme 

Resmi kurumlara sunacağınız veya resmi kurumlardan aldığınız evraklarda diploma, transkrip vb tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Ukraynaca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Ukraynaca Hukuki Tercüme
Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir.Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük ,sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden Ukraynaca yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Ukraynaca Tıbbi Tercüme
Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Ukraynaca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ukraynaca Teknik Tercüme
Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ukraynaca Web Sitesi Tercümesi
Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Ukraynaca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Ukraynaca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Ukraynaca Ardıl Tercüme
Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Ukraynaca Simultane Tercüme
Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.