Yunanca Tercüme Hizmeti

yunan-flag

Yunan dili, 3000 yıllık bir geçmişe sahip Hint-Avrupa dil ailesine ait bir dildir. Modern Yunanca Antik Yunancadan farklı olmakla beraber köken olarak ona dayanır. Yunanca, Yunanistan ve Güney Kıbrıs ‘ın resmi dilidir. Yunanca dünyada, Yunanistan başta olmak üzere Almanya, ABD ve Türkiye de yaşayan yaklaşık 25 milyon kişinin ana dilidir.

Ülkemizle aynı coğrafya da yer almanın ötesinde, mevcut olan sınır komşuluğu; Yunanistan’ın Türkiye’nin Avrupa’ya açılan bir diğer kapısı olma özelliği Yunanistan ile olan ilişkilerimize önem kazandırmaktadır. Uluslararası piyasalarda ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için iş birliği içinde bulunmaktayız. Türkiye ile Yunanistan arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler bugün itibariyle canlı ve dinamik bir yapıya kavuşmuştur. İki ülke arasındaki ilişkiler ekonomi ve ticaretin yanı sıra turizm ve eğitim gibi alanlarda da ortak iş birliği yapmaktayız. Ülkeler arası ilişkilerimizi güçlendirmek ithalat, ihracat veya turizm gibi faaliyetlerde bulunabilmemiz sözlü ve yazılı olarak iletişim kurabilmemiz için tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Akdil Çeviri bünyesinde çalışan anadili Yunanca olan Üniversitelerin Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı mezunu olan tercümanlarımızla iş birliği yapmaktayız.

Böylece Yunanca tercümelerinizde hiçbir stres yaşamadan sadece bekleyip en iyi ve kaliteli tercümeyi elinizde bulabilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayalı olarak insanların çevirideki isteklerini göz önünde bulundurarak tam olarak isteneni vermekteyiz. İşini şansa bırakmak istemeyen ve nitelikli çeviri arayanların yanındayız.

Yeminli tercüman kadromuz ve merkezi konumumuz sayesinde en kısa zamanda noter yeminli tercümelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak Apostil tasdiği, Dışişleri Bakanlığı tasdiği, Elçilik ve Konsolosluk tasdiği işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Yunanca Tercümede yazılı ve sözlü olarak her türlü hizmeti sunmaktayız.

Yunanca Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz

Yunanca Noter Onaylı Yeminli Tercüme         

Resmi kurumlara sunacağınız evraklarda tercümenin noterden yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Akdil Çeviri Bürosu olarak bu hizmeti Yunanca yeminli tercümanlarımızla size uygun fiyat kaliteli hizmet ve hızlı teslimat güvencesi sunmaktayız.

Yunanca Hukuki Tercüme

Hukuki nitelik taşıyan belgelerinizin tercümesi için sunduğumuz hizmettir. Mahkeme belgelerinin yanı sıra tüzük, sözleşme gibi belgelerinizde de hukuki tercümeye başvurulmaktadır. Adliyeden yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerinizin eksiksiz ve doğru tercümesi yapılmaktadır.

Yunanca Tıbbi Tercüme

Doktor ve sağlık raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren belgeler, makale, tez ve medikal araç ve gereçler gibi tıp terminolojisi içeren belgeler için başvurulan tercüme hizmetidir. Yunanca tıbbi çevirilerinizi bu alanda eğitim görmüş ve tıbbi terimlere hakim olan yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Yunanca Teknik Tercüme

Özellikle ithalat ve ihracat işlemlerinde teknik tercümeye başvurulmaktadır. Genellikle mühendislik, inşaat, otomotiv, sanayi gibi alanlarda teknik dökümanlar içeren belgeler için bu alanda bilgi sahibi yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Yunanca Web Sitesi Tercümesi

Web sitenizi içeriğine uygun bir şekilde Yunanca diline bire bir olarak tercümesi yapılır.

Yunanca Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz

Yunanca Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme klasik sözlü tercümedir. Soru cevaplar için oldukça uygun bir yöntemdir. Toplantı, Konferans, Nikah ,Tapu ,Vekalet, Şirket Kuruluşları, Hastane, mahkeme gibi birebir konuşmalarda başvurulur.

Yunanca Simultane Tercüme

Eş zamanlı yapılan çeviride simultane tercüman bir çeviri kabini içinden konuşmacının söylediklerini (simultane) eşzamanlı olarak kaynak dilden hedef dile çevirir. Simultane Tercüman konuşmacı ile birlikte başlar, bir yandan dinlerken bir yandan da çeviri yapar. Konferans toplantı gibi alanlarda bu yönteme başvurulur. Ekipman ve son sistemler tarafımızca sağlanmaktadır.